Balassagyarmaton nyert az MKC - 2017. október 21. szombat, 21:46
Egy ponttal mutatkozott be Kuttor Attila - 2017. október 21. szombat, 20:13
Kuttor Attila örülne egy bravúrgyőzelemnek - 2017. október 20. péntek, 23:24
Irányítani kell a mérkőzést - 2017. október 20. péntek, 23:01
Felemás szereplés a Bozsik Akadémia ellen - 2017. október 20. péntek, 22:46
Folytatták jó szériájukat az U16-os lányok - 2017. október 20. péntek, 22:39
Taktaharkányban is győztek - 2017. október 20. péntek, 22:32
Tizenegy gólt rúgtak a Ceglédnek - 2017. október 19. csütörtök, 13:50
Nyertek a csoportban a gimis kézisek - 2017. október 19. csütörtök, 11:58
Drizner Péter reméli, lesz haszna a kupameccsnek - 2017. október 18. szerda, 00:48

Ezren sportoltak, mozogtak szombaton

Futni, kerékpározni és gyalogolni is lehetett szombaton Mezőkövesden, volt, aki minden programon részt vett.

Szombaton, jó időben rendezték a 13. Tour de Mezőkövesd programjait. A nap reggel fél kilenckor félmaratoni, illetve hét kilométeres futóversennyel indult, összesen százötven résztvevővel, akiknek zöme Borsod, illetve Heves megyéből érkezett, de voltak karcagi, budapesti futók is. A rövidebb távot százan teljesítették, abszolútban a mezőkövesdi Gyenes Donát győzött, a nők között a cserépfalui Dósa Ildikó volt az első befutó.

A félmaratont abszolútban Pap Csilla (Cserépfalu) nyerte, megelőzve a legjobb férfi futót, Marczis Dávidot (Ostoros) is. A délelőtt folyamán plank versenyt is rendeztek, majdnem száz indulóval.

Délután előbb az Ódor Kerékvár Kritériumversenyt rendezték meg, a bő tíz kilométeres távon Magicz Dávid diadalmaskodott, megelőzve tucatnyi társát. Az ezt követő ünnepélyes megnyitón Tállai András, a térség országgyűlési képviselője az akaraterőt, a sporthoz való viszonyt hangsúlyozta, mint mondta, a rendszeres testmozgás egészséges életet tesz lehetővé. Az akaraterő pedig segít túllendülni a holtpontokon.

Ezt követően rendezték meg a mindig sok résztvevőt vonzó tömegszámokat, így a kerékpáros körön ezúttal több mint hatszázan tekertek együtt (később külön biciklizhettek a legkisebbek), majd gyalogolni is lehetett, s háromszázan teljesítették a négy, illetve nyolc kilométeres távot.

A Tour de Mezőkövesd a nyitánya volt az Életmódváltó Hetek programsorozatnak, októberig szinte minden nap rendeznek egészségügyi előadásokat, valamint kerékpáros és gyalogostúrákat a környéken, vagy éppen külföldön. A részvétellel pontok gyűjthetők, a kapott tombolaszelvényekkel pedig értékes jutalmakat lehet nyerni.

7 km, 101 induló
Női:
I. helyezett - 32:56 - Dósa Ildikó (Cserépfalu)
II. helyezett - 33:55 - Mezei Zita (Ostoros)
III. helyezett - 36:10 - Sándor Anita (Kazincbarcika)

Férfi:
I. helyezett - 23:56 - Gyenes Donát (Mezőkövesd)
II. helyezett - 26:06 - Kapitány Zoltán (Karcag)
III. helyezett - 26:34 - Bóta Ármin (Eger)

21 km, 48 induló

Női:
I. helyezett - 1:26:08 - Pap Csilla (Cserépfalu)
II. helyezett - 1:32:28 - Nyitrai Katalin (Mezőkövesd)
III. helyezett - 1:42:37 - Kósa Jolán (Tiszakeszi)

Férfi:
I. helyezett - 1:26:54 - Marczis Dávid (Ostoros)
II. helyezett - 1:27:35 - Pap Dezső (Budapest)
III. helyezett - 1:29:40 - Sasvári Gyula (Miskolc)

Ódor Kerékvár Kritériumfutam, 10 km
I. Magicz Dávid
II. Csajbók Tamás
III. Gáspár Viktor

A kerékpáros körön 607 fő, a gyalogláson mintegy 300 fő vett rész, a gyerek kerékpáros körön  36-an voltak. A plank verseny több fordulóban összesen 98-an indultak.

A képeket a Kövesdisport Facebook oldalán keresd!