Balassagyarmaton nyert az MKC - 2017. október 21. szombat, 21:46
Egy ponttal mutatkozott be Kuttor Attila - 2017. október 21. szombat, 20:13
Kuttor Attila örülne egy bravúrgyőzelemnek - 2017. október 20. péntek, 23:24
Irányítani kell a mérkőzést - 2017. október 20. péntek, 23:01
Felemás szereplés a Bozsik Akadémia ellen - 2017. október 20. péntek, 22:46
Folytatták jó szériájukat az U16-os lányok - 2017. október 20. péntek, 22:39
Taktaharkányban is győztek - 2017. október 20. péntek, 22:32
Tizenegy gólt rúgtak a Ceglédnek - 2017. október 19. csütörtök, 13:50
Nyertek a csoportban a gimis kézisek - 2017. október 19. csütörtök, 11:58
Drizner Péter reméli, lesz haszna a kupameccsnek - 2017. október 18. szerda, 00:48

Először győzött idén az MKC

A második félidőben sokkal jobban játszó MKC megszerezte idei első győzelmét.

Galériához kattints a képre!

Mezőkövesdi KC - FKSE Algyő 30-25 (11-12)
Mezőkövesd, 400 néző, vezette: Sándor, Szikszay
MKC: Tóth K. - Jancsó 4, Zelei 1, Sándor 3, Jóga 3, Kovács B. 8, Menyhárt 2. Csere: Bartók L. (k), Fábián, Vojinovics 3, Palda 6 (2). Vezetőedző: Drizner Péter
Algyő: Miklós - Vancsics 4, Dolezsál 1, Döme, Valaczkai, John 4, Velky 9 (4). Csere: Stavri (k), Gazsó 2, Molnár, Kocsis 2 (1), Bella 1, Béleczki 1, Teimel, Engi, Varga 1. Vezetőedző: Kovács István
Hetesek: 4/2, ill. 6/5
Kiállítás: 8, ill. 8 perc
Kizárás: Döme (három kétperces)
Az eredmény alakulása: 1-4, 3-5, 6-7, 8-10, 14-14, 20-15, 24-20, 28-22, 28-25

Az MKC szerzett vezetést a két kulcsjátékosát (Ambrust és Simont) nélkülöző Algyő ellen, de a folytatás már nem úgy alakult, ahogy a kövesdi csapat tervezte. Menyhárt több ziccert és hetest is hibázott, s egy idő után jöttek az eladott passzok, ebből pedig könnyű gólokat szerzett az Algyő. A védekezésre nem lehetett panasz, Tóthnak voltak jó védései és kellőképpen sikerült hatástalanítani az átlövéseket is. Igaz, volt, hogy hármas emberhátrányba is került a csapat a 24. percben, de ezt nem tudta kiaknázni az ellenfél.
A második félidő elejét megnyomta az MKC, sikerült lekontrázni az algyőieket, akik elbizonytalanodtak. A 38. percben sikerült átvennie a vezetést a hazaiaknak, s pár perc alatt ötgólos előnyt játszottak ki. A vendégek időkérése után maradt ez a különbség, majd egy kövesdi időkérést követően kapkodóvá vált a csapat, s elkezdte a felzárkózást az ellenfél. Három gólnál közelebb nem jutottak, kulcspillanatban hibáztak, s még a vége felé hetest is hibáztak, így végül nem lett szoros a találkozó vége.