Lefocizták a Vasast - 2017. november 19. vasárnap, 12:48
Értékes a DEAC elleni két pont - 2017. november 19. vasárnap, 00:19
Elhitték, hogy nagyon jók - 2017. november 18. szombat, 23:59
A futballisten azt akarja, még többet tegyenek - 2017. november 18. szombat, 23:48

Búcsúzott a kupától az MKC

Öt góllal nyert a Nyíregyháza, rengeteg hibával játszott az MKC.

Galériához kattints a képre!

Nyíregyházi KC - Mezőkövesdi KC 34-29 (16-15)
Nyíregyháza, 100 néző, vezette: Kiss G., Kiss T.
NYKC: Oláh - Gidai 4, Kurbely 9, Horvácki, Székely, Gubó 2, Vasas 4. Csere: Gadnai (k), Boda 3, Dobi, Tóth P. 2, Takács, Varga 3, Gyimesi 1, Nagy Cs. 2, Priczel 4. Vezetőedző: Bécsi János
MKC: Tóth K. - Hangyel 1, Padla 6, Jóga, Sándor 1, Vojinovics 7, Menyhárt 4. Csere: Bartók L. (k), Jancsó 4, Kovács B. 3, Fábián 1, Horváth, Zelei 2. Vezetőedző: Drizner Péter
Hetesek: 3/3, ill. 4/3
Kiállítás: 2, ill. 4 perc
Az eredmény alakulása: 2-3, 5-3, 7-7, 11-8, 14-12, 18-18, 22-18, 24-22, 29-23, 32-28

Elszenvedte első idei vereségét a Mezőkövesdi KC. Eddig sem felkészülési, sem bajnoki, sem kupameccsen nem kapott ki a kövesdi csapat, most azonban a Nyíregyháza a Magyar Kupában megálljt parancsolt. A kövesdi csapat mindössze egyszer vezetett a találkozón, 2-3-nál, majd hol 3-4, hol pedig egy góllal a hazaiak vezettek. A kövesdiek sok támadást elhibáztak (rosszak voltak a félmagasan elengedett lövések), a találkozó elején szélről és indításból is maradtak ki helyzetek. Tóth Koppány helyett elég korán bejött a kapuba Bartók Levente, aki szépen helyt is állt, több védése volt, de a védekezésben is voltak labdaszerzések, amelyekkel futhattak a szélsők. Az első félidő végén még összekapta magát az MKC, s egyenlített, a szünet előtt azonban megszerezték az előnyt a nyíregyháziak.

A második játékrész elején egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, 18-18 után azonban öt percig nem dobott gólt az MKC, ziccerek, sőt, hétméteres is elakadt az Oláht váltó Gidaiban. Eközben Kurbelyt nem tudták tartani a védők, s megnyugtató előnyt szerzett a hazai gárda. Ezután nagy erőket mozgósítottak a felzárkózáshoz a kövesdiek és emberelőnyben sikerült is 24-22-re zárkózni. Holtpontra jutott a találkozó, úgy tűnt, fogva vannak a hazaiak, újabb gólt szerezni azonban nem sikerült. A négyperces gólcsendet a hazaiak törték meg, s elléptek újra néggyel, majd hattal. A végén még két gyors gól éltette a kövesdi továbbjutási reményeket, de a nyíregyiek két hasonló könnyedséggel szerzett (csak éppen nem indulásból, hanem beállóból szerzett) góllal le is hűtötték a kedélyeket. A kövesdiek számos szép megoldás mellett bosszantó hibát elkövettek a mérkőzésen, ziccereket, hetest hibáztak, s a beállót sem sikerült megjátszani, míg a túloldalon kevesebb volt a technikai hiba és a biztos helyzeteket is jobb százalékban lőtték be.