Az ózdi meccs mutatja meg, mit ér a mostani döntetlen - 2017. december 11. hétfő, 00:31

A Békés megszakította az MKC veretlenségi sorozatát

Küzdelmes és gólszegény mérkőzésen egy góllal elveszítette a békési rangadót a Mezőkövesdi KC.

Békés-Drén KC - Mezőkövesdi KC 19-18 (7-8)
Békés, 400 néző, vezette: Bacs, Bóna
Békés: Pajkó - Herczegh, Cifra 7 (1), Szilágyi 1, Kopcsák 1, Sebestyén 2, Kovács P. Csere: Domokos (k), Fedor 2, Kánya, Hajdú 5, Varsandán Á., Oláh 1, Gazsó, Gál, Kiss. Vezetőedző: Papp Bálint
MKC: Tóth K. - Jancsó 4 (3), Zelei 1, Sándor 1, Jóga 1, Kovács B. 3, Menyhárt 3. Csere: Vojinovics 2, Padla 3. Vezetőedző: Drizner Péter
Hetesek: 3/1, ill. 2/2
Kiállítás: 4, ill. 6 perc
Az eredmény alakulása: 0-3, 2-7, 5-7, 8-11, 10-11, 14-13, 16-18

Nincs már veretlen csapat az NB I/B keleti csoportjában, a Békés ugyanis egy hajszállal eredményesebb volt a Mezőkövesdi KC elleni találkozón. A mérkőzés igazi rangadó hangulatban zajlott, az MKC-t elkísérte a Magico Ultras két tucat tagja és más kövesdi szurkolók is, míg a hazaiakat is buzdították ultráik, a végén pedig a közönség is.
Kövesdi szempontból pedig szépen indult a mérkőzés, állva hagyták ellenfelüket, 6-1-re, majd 7-2-re is vezettek a találkozón, igaz, ez a góltermés 20 perc alatt jött össze. A békésiek sok esetben kaput sem találtak, már tartottak Tóth Koppánytól, akinek néhányszor a kapufa is segített. A két kövesdi nevelésű szélső, Kovács Péter és Herczegh János többször is próbálkozott, de nem sikerült gólt lőniük. A kövesdi védők is jól végezték dolgukat, mutatja ezt, hogy Kovács Bence levette a pályáról Oláht. Ugyanakkor támadásban már ekkor is voltak hibák, sok volt a rossz passz, illetve a szélsők is elhibázták lövéseiket. Az utolsó tíz percben mindez fokozódott, kövesdi oldalon szinte semmi nem jött össze, míg a békésiek átlövései lassanként utat találtak Tóth kapujába.
A második játékrész elején az MKC-nak sikerült ellépnie három góllal, majd észbe kapott és zárkózott a Békés. Szinte záporoztak a találatok, az első tíz percben 5-5 gól esett. 11-13 után jól használt ki egy emberelőnyt a hazai csapat és Cifra négy góljával megfordította az állást, először a 47. minutumban vették át a vezetést. Innen még sikerült fordítania a kövesdi csapatnak, öt perc alatt három gólt szereztek (kettőt Menyhárt szerzett szélről, egyet Jóga beállóból, ami külön csoda volt, mert egyébként nagyon jól dolgoztak a hazai 3-as védők), miközben Tóth több védést is bemutatott a kapuban. Az utolsó öt percben viszont nem sikerült betalálni a békési kapuba, a hazaiak kapusa nagyszerűen védett. Az utolsó találatot Cifra lőtte szűk fél perccel a vége előtt, s bár volt még egy támadása az MKC-nak, Kovács Bence előtt jól zártak össze a védők és végül belemenéssel ért véget a támadás.