Az ózdi meccs mutatja meg, mit ér a mostani döntetlen - 2017. december 11. hétfő, 00:31

A küzdelem és nem a látvány dominált

Papp Bálint szerint a védekezés döntött a javukra, és hogy a végén felőrölték a fiatal kövesdieket.

Papp Bálint: Ma nem a látványos kézilabda dominált, hanem a küzdelem és az akarat. Az elején belealudtunk, a Kövesd jó ritmusban kezdett. Sokszor eltaláltuk a kapust, őt nem lebecsülve, mert jól védett, minden elismerés neki. Magasan megütköztek az átlövőinkkel, nem tudtuk végigvinni a játékainkat. Aztán nagyon szépen felálltunk, visszajöttünk. A védekezésünk döntött, mert az hatvan percen keresztül stabil volt. Küzdelmes találkozó volt, lehet,hogy mi voltunk a szerencsésebbek a végén, de ilyen a sport, egyszer ide, egyszer oda. További sok sikert kívánok a Kövesdnek. Látszott, hogy mindkét csapat fölkészült a másikból, örülünk, hogy itthon tartottuk a két pontot és dolgozunk tovább, hiszen rettentő nehéz mérkőzések várnak ránk.
Nagyon bízom abban, hogy a debreceni meccsből tanultunk. Próbáltuk azt elfelejteni, fájó két pontot hagytunk ott, de nem volt idő szomorkodni, hiszen jött a rangadó, tudjuk,hogy a Mezőkövesd jó csapat, bajnokaspiráns, úgyhogy igyekeztünk minél jobban felkészülni erre. Ez védekezésben sikerült, támadójátékban kevésbé. Talán a mi padunk hosszabb is volt, nálunk is vannak sérültek, betegségből visszatérő játékosok, de egy picit a mi padunk hosszabb volt. Tömegben a végén jobban bírtuk és ez a fiatal kövesdieket fölőrölte.
A végén az döntött a javunkra, hogy az utolsó öt percben nálunk 3-4 védés volt a kapustól, az ellenfélnél talán egy. Vissza tudtunk jönni a hátrányból, ebből lehetett az egygólos győzelem.