Az ózdi meccs mutatja meg, mit ér a mostani döntetlen - 2017. december 11. hétfő, 00:31

Tizenöt góllal verték a DEAC-ot

Az első félidőben ráijesztett a Mezőkövesdre a DEAC, de végül tizenöt góllal nyert az MKC.

Mezőkövesdi KC - DEAC 36-21 (15-12)
Mezőkövesd, 400 néző, vezette: Földesi, Halász
MKC: Tóth K. - Jancsó 8 (4), Padla 3, Sándor 4, Jóga 1, Vojinovics 5. Menyhárt 7. Csere: Bartók L. (k), Kovács B. 2, Fábián 2 (1), Rozmán 1, Horváth, Zelei 2, Hangyel 1. Vezetőedző: Drizner Péter
DEAC: Mándi N. - Juhos 4, Mórucz, Erdős 6 (4), Leiter, Mucza 6, Minegász 1. Csere: Veres (k), Hornyák 1, Mezei 1, Fülöp, Mándi K. 2, Borbély, Pál, Dobos. Vezetőedző: Medgyessy Sándor
Hetesek: 5/5, ill. 6/4
Kiállítás: 10, ill. 8 perc
Az eredmény alakulása: 1-3, 6-5, 12-6, 14-10, 20-14, 23-17, 28-17, 31-20

Öt perc játék után 3-1-re vezetett a DEAC Mezőkövesden, de hamar rendezte a sorokat a kövesdi csapat és 6-3-ra fordított. Zelei Botond szép betörések után szerzett gólt, de a szélsők is szép találatokat jegyeztek (mindketten sikeresen cundereztek a hálóba). A védekezés javult, Tóth Koppány is több lövést fogott, ennek köszönhetőek a labdaszerzések és a különbség növelése. Kicsit húzd meg-ereszd meget játszottak a csapatok, zárkózott a Debrecen, majd elszakadt a Kövesd, s ezt ismételték a szünetig, amikor is csökkenő különbség után mentek az öltözőbe a csapatok. Hazai részről Jancsó és Menyhárt voltak a legeredményesebbek, míg a túloldalon Erdős és Mucza vitték vállukon a csapatot.
A második félidő első bő tíz perce a hazaiaké volt, kilencre nőtt a különbség a csapatok közt. Egy emberelőnyt viszont alaposan kihasznált a vendég csapat, hat gólra fölzárkóztak, de ezzel el is lőtték a puskaporukat. Tóth Koppány remekelt a kapuban, ezt pedig elöl sikerült kihasználni, a szélsők, valamint Vojinovics és Padla egymás után lőtték a gólokat. A mérkőzés utolsó perceiben kövesdi részről a legfiatalabbak is szóhoz jutottak és ezt gólokkal hálálták meg, ehhez pedig alapot adott a kapuban Tóth is. A végén tizenöt gólos különbség alakult ki a csapatok között.