Az ózdi meccs mutatja meg, mit ér a mostani döntetlen - 2017. december 11. hétfő, 00:31

Értékes a DEAC elleni két pont

Dizner Péter szerint fontos tényező volt a sikerben, hogy tudta pihentetni a kezdő játékosokat.

Drizner Péter: Nagyon jól kezdtünk, megnyugtató előnyt építettünk ki a huszadik perc környékére. Örültem neki, mert így tudtunk cserélni már az első félidőben. A Békés meccs egyik tanulsága az volt, hogy bármennyire is úgy gondoljuk, hogy erőnlétben a mezőny fölött vagyunk, hatvan percet nem lehet rátenni egyik játékosunkra sem. Emiatt megbomlott kicsit a védekezés, elmaradtak a faultok, így lett szorosabb a félidő, viszont friss maradt minden játékosunk és ez a másodikban megmutatkozott a pályán. Nagyon értékes a két pont, hiszen ők elkapták a Békést, ez nekünk így plusz pont. Nekik nehéz volt, hogy a legjobb góllövőjük hiányzott, nem is igazán tudták pótolni. Készültünk is rá, hogy két veszélyes emberük maradt, hellyel-közzel őket ki is kapcsoltuk. Aki elöl szeretne lenni a végelszámolásnál, annak azokat kell megvernie, akik mögötte vannak. Lehetőleg oda-vissza, de otthon kötelező. Az, hogy egy rangadó idegenben nem úgy sikerül, vagy neadjisten otthon, az kevésbé számít a végén. Mindenki fog pontokat veszíteni a kisebbek ellen, az dönt, hogy ki mennyit. Következik a Nyíregyháza, a két korábbi meccsünk tanulságos volt, már a felkészülésinél úgy éreztem, az a találkozónk volt a legnehezebb. A kupában sem találtuk rajtuk a fogást. Van két meccs tapasztalatunk, nekik is, ki kell találnunk, hogyan törjük föl a védekezést, s a lövősorukat kikapcsolni. Abban bízom, meg tudjuk őket állítani és ponttal térünk haza.