Az ózdi meccs mutatja meg, mit ér a mostani döntetlen - 2017. december 11. hétfő, 00:31

Nyíregyházán nyert rangadót az MKC

Visszavágott a kupabeli vereségért, négy góllal nyert Nyíregyházán az MKC.

Nyíregyházi KC - Mezőkövesdi KC 31-35 (14-15)
Nyíregyháza, 250 néző, vezette: Sándor, Szikszai
Nyíregyháza: Oláh - Giai 4, Tóth P. 3, Varga 7 (4), Székely 2, Boda 1, Vasas 7. Csere: Gadnai (k), Horvácki 2, Dobi, Takács, Kurbely 1, Gyimesi, Nagy Cs., Gubó 4, Priczel. Vezetőedző: Bécsi János
Mezőkövesd: Tóth - Jancsó 6 (2), Kovács B. 6, Jóga 3, Sándor 2, Vojinovics 5, Menyhárt 7. Csere: Bartók L. (k), Fábián 1, Padla 1, Zelei 3. Vezetőedző: Drizner Péter
Hetesek: 4/4, ill. 3/2
Kiállítás: 4, ill. 14 perc
Az eredmény alakulása: 1-4, 6-6, 8-7, 14-12, 17-17, 23-22, 24-28, 27-31

Gyászszünettel kezdődött a nyíregyházi mérkőzés, hiszen a közelmúltban elhunyt az MKC fiatal jobbszélsőjének, Hangyel Norbertnek az édesanyja. Kövesdi szempontból aztán jól indult a nyíregyházi rangadó, labdaszerzések és gyors indulások, valamint jó átlövések után már 4-1-re is vezetett az MKC. Azonban később többször is fordult az állás, Gidai és varga révén a 18. percben már a hazaiaknál volt az előny. A nyíregyháziak indulásokkal és gólokkal büntették a kövesdi labdavesztéseket, a kövesdi védekezés pedig több hetest és emberhátrányokat is eredményezett. Tóth Koppány fogott ziccereket és egy büntetőt is, de több szép gólt is lőttek neki a nyírségiek. Bár az MKC fordított, újabb hazai rohamok és Vasas-gólok után a szabolcsiaknál volt az előny három perccel a szünet előtt. Az utolsó két perc viszont jól alakult az MKC számára, bár Jancsó előbb hetest rontott, de a kipattanót belőtte, majd Kovács Bence lőtt át. AZ utolsó másodpercekben Tóth Koppány védett egyet, s Menyhárt máris megindult. Gadnai ki is lépett rá a kapujából, ahogyan korábban is, Tóth viszont remekül ismerte fel a helyzetet és lőtt a hálóba.
A lélektani előnyt a szünet után nem sikerült megtartani, Vargáék ismét megszerezték a vezetést, s 17-15-re elléptek. Pár perc alatt, Vojinovics, Kovács, Jancsó és Menyhárt is betalált, s ugyan a félidő közepén még egyszer vezetni tudott a hazai alakulat, egy 4-0-ás rohammal ismét, immár végleg magához ragadta az előnyt az MKC. A védekezés nagy mértékben javult, Tóth fontos labdákat védett, sikerült indítani, sőt, meglepő húzásokkal rombolni a hazaiak morálját. Ilyen volt Sándor Ákos üres kapus gólja, Zelei szép húzásai, vagy egy gyorsan elvégzett szabaddobás. A hajrában ugyan szorongatta a kövesdieket a Nyíregyháza, de Vasason és Gubón kívül más képtelen volt betalálni, igaz, ők hét gólt jegyeztek. A végjátékban egy kettős emberhátrányt is elbírt az MKC, amely megérdemelten nyerte meg az összecsapást.