Legyőzte egyik üldözőjét a Mezőkövesd Zsóry - 2018. május 13. vasárnap, 00:26
Drizner Péter: óriási dolog lenne a bajnoki cím - 2018. május 11. péntek, 20:13
Kövesdi öröm a diósgyőri stadionavatón - 2018. május 05. szombat, 23:14

Pontot vesztett utolsó idei hazai mérkőzésén az MKC a Kecskemét ellen.

Mezőkövesdi KC - KTE-Automatika.hu 25-25 (12-15)
Mezőkövesd, 350 néző, vezette: Juhász, Szilágyi
MKC: Tóth K. - Jancsó 2 (1), KOvács B. 5, Sándor 1, Jóga 3, Zelei 5, Menyhárt 4. Csere: Bartók L. (k), Vojinovics, Padla 4 (3), Hangyel 1. Vezetőedző: Drizner Péter
Kecskemét: Zaklajda - Miss 3, Petrik-Varga, Mazák, Burik, Füstös 4, Horváth A. 5. Csere: Balogh(k), Bujdosó 6, Tass 1, Kátai 6, Berkes, Szrnka, Gyárfás, Szamosi, Talmácsi. Vezetőedző: Ocsovai Zsolt
Hetesek: 5/4, ill. 2/1
Kiállítás: 8, ill. 6 perc
Az eredmény alakulása: 1-3, 2-5, 7-5, 10-8, 11-12, 1418, 18-18, 22-20, 25-23

Rosszul kezdte a Kecskemét elleni találkozót a Mezőkövesdi KC, a vendégek jól védekeztek, s Zaklajda is olvasta a kövesdi lövéseket. Ennek megfelelően vezettek is a találkozó elején. 2-5 után feltámadni látszott a Kövesd, öt gólt lőttek zsinórban és Tóth Koppány hetest is hárított. A vendégek időkérése megtette hatását, nem nőtt a különbség és a huszadik perc táján átvették a vezetést is, négy perc alatt 4-0-ás sorozatot produkáltak Kátaiék. A hajrá is az övék volt, Bujdosó lent elengedett lövései rendre utat találtak a kövesdi kapuba, akárcsak Tóth, Bartók sem tudott tenni ellenük.
A második félidő elején tovább nőtt a különbség, majd az MKC aknázott ki egy emberelőnyt, s egyenlített. Az MKC a széleket ezúttal nem tudta elégszer megjátszani, inkább beállóból harcolt ki gólokat és heteseket. Az utolsó negyedórára fordulva Zelei vezérletével fordítani tudott a kövesdi csapat, két gól is volt az előny, de visszazárkózott a lelkesen játszó Kecskemét. Füstös és Bujdosó felváltva lőtték a gólokat, s hiába vezetett bő három perccel a vége előtt 25-23-ra az MKC, a végén sikerült egyenlíteniük a vendégeknek. Az utolsó támadás a hazai csapaté volt, de ez technikai hibával ért véget.