Drizner Péter marad, kérdés, milyen minőségben - 2018. május 14. hétfő, 21:47
Nagy feladata lesz az elnökségnek - 2018. május 13. vasárnap, 15:46
A Kelet bajnoka az MKC! - 2018. május 13. vasárnap, 01:01
Legyőzte egyik üldözőjét a Mezőkövesd Zsóry - 2018. május 13. vasárnap, 00:26
Drizner Péter: óriási dolog lenne a bajnoki cím - 2018. május 11. péntek, 20:13
Kövesdi öröm a diósgyőri stadionavatón - 2018. május 05. szombat, 23:14
Saját kezükben tartanák a sorsukat - 2018. május 04. péntek, 09:46
Már biztos az MKC éremszerzése - 2018. április 30. hétfő, 16:31

Győztes főpróba az Ózd ellen

Tíz góllal nyerte az Ózd elleni felkészülési mérkőzést az MKC.

Mezőkövesdi KC - ÓAM Ózdi KC 33-23 (16-11)
Mezőkövesd, 120 néző, vezette: Dohány, Nagy
MKC: Tóth K. - Hangyel 1, Padla 5 (1), Sándor 2, Jóga 3, Kovács B. 4, Fábián 2. Csere: Pásztor I. 1 (kapus), Jancsó 3, Vojinovics 2 (1), Rozmán 1, Zelei 5, menyhárt 4. Vezetőedző: Drizner Péter
ÓKC: Manojlovity - Harkó 1, Szűcs 2, Szabó T. 2, Kocsis 1, Nyeste 7 (1), Lestál 2. Csere: Losonczi, Mátrai (kapusok), Koós 1, Kóródi 1, Nyitrai J., csépányi 1 (1), Kerekes 4, Scitovszky T. 1. Vezetőedző: Szakál György
Hetesek: 4/2, ill. 3/2
Kiállítás: 8-8 perc
Az eredmény alakulása: 3-2, 8-6, 13-7, 14-11, 18-15, 22-18, 26-21, 30-22

A vendég ózdiak jutottak előnyhöz az utolsó felkészülési mérkőzés kezdetén lestál duplájával, de a hazaiak pár perc alatt fordítottak, majd ki sem engedték kezükből a vezetést. Percenként ért el gólt egyik, vagy másik csapat, a játékrész közepén Padla átlövéssel, vagy betöréssel ért el találatot, míg a túloldalon Nyeste tartotta meccsben a csapatot. Az edzők forgatták csapataikat, mindkét oldalon sok volt a labdaszerzés és a gyors indulás, s ezeket általában kihasználták a felek, bár az MKC több hibát követett el ezekben a szituációkban.
A második félidőben kapust váltott az MKC, bemutatkozott a néhány napja a Balmazújvárostól igazolt Pásztor Imre. Szünet után Jancsó három gólt is szerzett, míg ózdi részről rendre Nyeste szerzett gólt. Szorosan alakult az állás, 3-4 gól volt a különbség a csapatok között. A második játékrész számos kiállítást hozott, a kövesdiek és az ózdiak is többször játszottak kapus nélkül, ennek eredményeként mindkét csapat szerzett üres kapus gólt, az MKC részéről Pásztor is betalált. A végén egyre nőtt a különbség az MKC javára, Menyhárt többször is beköszönt szélről, s végül tíz találattal nyerte a találkozót a Mezőkövesd.