Saját kezükben tartanák a sorsukat - 2018. május 04. péntek, 09:46
Már biztos az MKC éremszerzése - 2018. április 30. hétfő, 16:31

Szívósan küzdött a Lajosmizse, de megszerezte a győzelmet a Mezőkövesdi KC.

Lajosmizse, 120 néző, vezette: Paska, Vastag
MIzse: Lengyel - Drabant 4, Scheuring 2, Hollós 7, Bán 3, Benke 12 (5), Ács 3. Csere: Csernyik (k), Kuli, Harkai, Nyitrai G., Gábos, Szórád 1, Polyák, Nyitrai B., Takács. Vezetőedző: Avar György
MKC: Tóth K. - Jancsó 6 (2), Padla 6, Zelei 3, Jóga 6, Kovács B. 6, Menyhárt 6. Csere: Pásztor (k), Vojinovics 1, Tóth Zs., Bartók L., Hangyel, Dohány. Vezetőedző: Drizner Péter
Hetesek: 5/5, ill. 2/2
Kiállítás: 10, ill. 4 perc
Kizárás: Bán Attila (három kétperces)
Az eredmény alakulása: 2-3, 6-4, 8-8, 13-11, 15-15, 20-20, 22-24, 25-28, 29-30

A hazaiak két gólja indította a találkozót, majd fordított ugyan az MKC, de nyolc perc után ismét a Lajosmizsénél volt az előny, s meg is őrizték a szünetig. A kövesdiek nem bírtak Benke Viktorral, de Hollós és Drabant is élen járt a gólgyártásban. Kövesdi részről Padla és Menyhárt szerezték a legtöbb gólt.

Fordulás után gyorsan egyenlített az MKC, majd meg is szerezték a vezetést, köszönhetően a szélről szerzett góloknak. Avar György időkéréssel igyekezett rendezni a sorokat, de a játék képe nem sokat változott, a hazaiak egyenlítegettek, de fordítani nem tudtak. A játékrész közepén, 25-25 után három góllal lépett el a Kövesd, s ezt már nem tudta behozni a Mizse, csak egy találatra zárkóztak föl. A mérkőzés vége sok izgalmat hozott, voltak rontások mindkét részről, de Pásztor több bravúrt is bemutatott, így az utolsó percben már 34-31-re vezetett az MKC, s meg is nyerte a találkozót.