Kövesdi öröm a diósgyőri stadionavatón - 2018. május 05. szombat, 23:14

Contitech FKSE Algyő - Mezőkövesdi KC 31-33 (16-13)
Algyő: Kiss O. - Vancsics 4, Simon 5, Kocsis L. 5 (2), Döme 3, Valaczkai 3, Temesvári 3. Csere: Miklós (k), Ambrus, Sándor R., Magyar, Dolezsál 1, Gazsó 1, Molnár, Balda 1, Velky 5 (1). Vezetőedző: Kovács István
MKC: Tóth K. - Jancsó 4, Vojinovics 9, Kovács B. 2, Jóga 5, Zelei 2, Menyhárt 6. Csere: Pásztor I. (k), Rozmán, Padla 5 (1), Fábián, Hangyel. Vezetőedző: Drizner Péter
Hetesek: 8/3, ill. 2/1
Kiállítás: 12, ill. 10 perc
Kizárás: Kiss Olivér (egyből piros), ill. Jóga Norbert (három kétperces)
Az eredmény alakulása: 1-4, 5-6, 11-7, 14-9, 21-16, 25-20, 25-27, 29-32

Sándor Ákost nélkülözve lépett pályára az Algyő otthonában a Mezőkövesdi KC. A nyitott védekezést alkalmazó ellenfél ellen eleinte nem volt gond a támadásokkal, majd egyrészt hibák csúsztak a támadásokba, másrészt Kiss Olivér olvasta a lövéseket.  Tizenegy percnyi vezetést követően fordított a hazai csapat és kihasználva a kövesdi emberhátrányokat 4-5 góllal is vezetett, tíz perc alatt csak egy gólt szerzett a Kövesd, míg az algyőiek közül többen is betaláltak, s öt gólt szereztek. A félidő hajrájában viszont a távoli lövésekkel és egyéni megoldásokkal sikerült faragni a hátrányon.
Szünet után a kövesdiek előbb csökkentették a különbséget, majd a hazaiak ismét elléptek öt góllal. Kapust cserélt Drizner Péter, majd a félidő közepén Pásztor védéseit kiaknázva megkezdte a felzárkózást az MKC. Ebben a periódusban egy labdaszerzés utáni indításra kijött a kapujából Kiss Olivér, s ütközött Jancsóval. A kövesdi szélső még a kapuba gurított, a kiválóan védő hazai kapus pedig piros lapot kapott. Ez megfogta az algyői csapatot, pláne, hogy még egy kétpercest kaptak, a kettős előnyt pedig kiaknázta az MKC, 25-20 után 27-25-re fordított. A nyitott védekezés ellen jöttek a betörések, s a szélső gólok. Innentől nem adta ki a vezetést a kezéből az MKC, bár Miklósnak is voltak védései, s Jóga is begyűjtötte harmadik kétpercét, de a túloldalon hiába kapott három hetest az ellenfél, ezek mind kimaradtak. Pásztortól tartottak a lövők, a kísérletek fölé mentek. Az MKC végül nagy hajrával két góllal nyerte meg a rangadót és átvette a vezetést a tabellán.