Győzött a Kövesd Felcsúton - 2018. május 19. szombat, 23:28
Vigyék tovább az egységet - 2018. május 15. kedd, 23:44
Drizner Péter marad, kérdés, milyen minőségben - 2018. május 14. hétfő, 21:47
Nagy feladata lesz az elnökségnek - 2018. május 13. vasárnap, 15:46
A Kelet bajnoka az MKC! - 2018. május 13. vasárnap, 01:01
Legyőzte egyik üldözőjét a Mezőkövesd Zsóry - 2018. május 13. vasárnap, 00:26
Drizner Péter: óriási dolog lenne a bajnoki cím - 2018. május 11. péntek, 20:13
Kövesdi öröm a diósgyőri stadionavatón - 2018. május 05. szombat, 23:14

Extra az egyik, betli a másik oldalon

Súlyos vereségbe szaladt bele Balmazújvárosban a Mezőkövesdi KC.

Balmazújvárosi KK - Mezőkövesdi KC 38-27 (15-11)
Balmazújváros, 250 néző, vezette: Bacs, Bóna
BKK: Kovács J. - Nagy 6 (3), Karap 6, Kiss R. 8, Teleki 8, Csontos 8, Veres 2. Csere: Bagi (k), Móricz, Bernáth, Hornyák, Dancs, Rázsi, Dobi, Kapusi, Bodnár. Vezetőedző: Tréki Tamás
MKC: Pásztor - Jancsó 3 (1), Padla 6 (1), Sándor, Jóga, Kovács B. 5, Menyhárt 6. Csere: Tóth K. (k), Fábián, Vojinovics 5 (1), Rozmán, Zelei 2, Hangyel, Dohány. Vezetőedző: Drizner Péter
Hetesek: 3/3, ill. 7/3
Kiállítás: 12, ill. 8 perc
Az eredmény alakulása: 3-3, 5-6, 11-7, 15-9, 21-14, 23-18, 28-19, 31-25

Simán nyerte a rangadót a télen a rutinos játékosait elvesztő Balmazújváros. Az első negyedóra szorosan alakult, felváltva vezettek a csapatok, és több kétperces kiállítást is megítéltek a játékvezetők, hármat a hazai, egyet a vendég oldalon. Azonban elveszítette a fonalat az MKC, Kovácsnak alig tudtak gólt lőni, sorra fogta a szélsők ziccereit, s az átlövéseket. Drizner Péter 9-7-nél ki is kérte idejét. A folytatás nem alakult a kövesdiek elképzelései szerint, a beállós Telekit tetszés szerint tudták megjátszani a hazaiak, Kiss Roland oda sem nézett, úgy adott pontos labdát neki. A kövesdi védők semmit sem tudtak kezdeni a beállóval. 12-9 után még hármat hozzátett előnyéhez a Balmazújváros, az utolsó percekben, emberelőnyben viszont sikerült csökkenteni a hátrányt.
Szünet után öt-hat gólt körül maradt a különbség a csapatok között, a játékrész elején Csontos, illetve Kovács lőtték a gólokat, hozzá kell tenni, hogy míg hazai oldalon ezek simán mentek, az MKC-nál sok lövés akadt el Kokóban, Menyhárt hetest is hibázott. A játékrész derekán már kilenccel is vezetett a Balmazújváros, továbbra is könnyedén kapta a gólokat az MKC és nehezen lőtte, újfent büntetők maradtak ki. Az utolsó öt percre 32-26-tal fordultak a felek, de míg hazai oldalon fieszta kezdődött, Bagi védéseivel, Kiss és Karap szép góljaival, addig a kövesdiek játékát pontatlanság és sietség jellemezte. A hazai közönség 36-26-nál tízet számolt, majd még dobtak kettőt a hajdúságiak, végül Vojnovics állította be a végeredményt. A hazaiak egész mérkőzésen extrát nyújtottak, s minden bejött nekik, minden kipattanót ők szereztek meg, míg a kövesdieknek szinte semmi sem sikerült, rengeteg ziccert és hetest hagytak ki és nem tudták megoldani a lövők és a beálló elleni védekezést.