A Kelet bajnoka az MKC! - 2018. május 13. vasárnap, 01:01
Legyőzte egyik üldözőjét a Mezőkövesd Zsóry - 2018. május 13. vasárnap, 00:26
Drizner Péter: óriási dolog lenne a bajnoki cím - 2018. május 11. péntek, 20:13

Ötgólos győzelmet aratott a Békés elleni rangadón az MKC.

Mezőkövesdi KC - Békés-Drén KC 35-30 (14-15)
Mezőkövesd, 600 néző, vezette: Bócz, Wiedemann
MKC: Tóth K. - Jancsó 6, Padla 6 (2), Sándor 3, Jóga, Kovács B. 8, Menyhárt 8. Csere: Pásztor (k), Vojinovics 3, Zelei 1, Fábián, Rozmán, Hangyel, Dohány. Vezetőedző: Drizner Péter
Békés: Pajkó - Kovács P. 6, Oláh 6 (3), Gazsó 1, Cifra 1, Sebestyén 5, Herczegh 4. Csere: Domokos D. (k), Kopcsák, Hajdú P. 5, Varsandán Á., Szilágyi, Pánczél 2, Gál, Bella. Vezetőedző: Papp Bálint
Hetesek: 5/4, ill. 3/3
Kiállítás: 6, ill. 4 perc
Az eredmény alakulása: 3-0, 3-5, 7-9, 12-12, 16-18, 20-20, 24-20, 29-23, 32-28

Kiválóan kezdte a Békés elleni rangadót az MKC, hiszen Kovács Bence átlövésével, valamint Menyhárt indítás után esett góljaival 3-0-ra elhúzott ellenfelétől. Jött azonban egy sikertelen periódus támadásban, miközben a vendégek mindenhonnan betaláltak, így hét perc alatt ötöt lőttek, s átvették a vezetést, igaz, hamarosan sikerült egyenlíteni. A következő negyedóra forgatókönyve az volt, hogy előbb a békésiek lőttek két gólt, majd a kövesdiek (Sándor és Menyhárt, illetve Jancsó). Aztán sikerült megszereznie a kövesdieknek a vezetést is, de nem sikerült megtartani a fórt, a félidő utolsó két percében csak Oláh és Hajdú tudott eredményes lenni.
A szünet után is főképp a vendégek jutottak előnyhöz (Kovács Péter és Herczegh János percei voltak ezek) és ment az eredmény után az MKC. Sikerült is fordítani 20-19-re, majd a Békés egyenlített, az MKC pedig emberhátrányba került. Ebből a rövid periódusból a Kövesd jött ki jobban, Tóth Koppány lövéseket védett, a védekezés is jobb volt, Kovács Bence pedig három gólt is szerzett, egy negyediket pedig Vojinovics, a rosszul sikerült emberelőny után időt is kért a békésiek edzője. Két perc alatt le is dolgozták hátrányuk nagy részét (24-23), hogy aztán ez fölrázza a hazai csapatot, amely egy 5-0-ás rohammal lépett nagyot a győzelem felé. 29-23 után védekezést váltott a Békés, s próbált zárkózni, de Padla, Jancsó és Menyhárt is értékesítették helyzeteiket, így végül nem lett szoros a találkozó vége. A végeredményt Padla állította be a dudaszó pillanatában szerzett góllal, s még Cifrát is kiállították, mert szabálytalankodott a kövesdi játékossal szemben. Az MKC 30 ponttal áll a tabella élén, mögötte három csapat is 28 ponttal várja a folytatást.