Győzött a Kövesd Felcsúton - 2018. május 19. szombat, 23:28
Vigyék tovább az egységet - 2018. május 15. kedd, 23:44
Drizner Péter marad, kérdés, milyen minőségben - 2018. május 14. hétfő, 21:47
Nagy feladata lesz az elnökségnek - 2018. május 13. vasárnap, 15:46
A Kelet bajnoka az MKC! - 2018. május 13. vasárnap, 01:01
Legyőzte egyik üldözőjét a Mezőkövesd Zsóry - 2018. május 13. vasárnap, 00:26
Drizner Péter: óriási dolog lenne a bajnoki cím - 2018. május 11. péntek, 20:13
Kövesdi öröm a diósgyőri stadionavatón - 2018. május 05. szombat, 23:14
Saját kezükben tartanák a sorsukat - 2018. május 04. péntek, 09:46
Már biztos az MKC éremszerzése - 2018. április 30. hétfő, 16:31

Kiütéses MKC-siker

Már a huszonhetedik percben tíz volt a különbség a Nyíregyháza elleni mérkőzésen.

Mezőkövesdi KC - Nyíregyházi KC 38-25 (20-10)

Mezőkövesd, 450 néző, vezette: Sándor, Szikszay

MKC: Tóth K. - Jancsó 5 (1), Padla 7, Sándor 2, Jóga 3, Kovács B. 2, Menyhárt 8. Csere: Pásztor 1 (k), Fábián 2, Vojinovics 3, Rozmán, Zelei 3, Hangyel 1, Dohány 1. Vezetőedző: Drizner Péter

NYKC: Oláh - Nagy Cs. 2, Tóth P. 3, Boda 2, Gubó 1, Székely, Vasas 1. Csere: Gadnai (k), Horvácki 1, Dobi 2, Takács, Varga 2 (1), Kurbely 3, Gidai 7, Mihályi 1, Horváth. Vezetőedző: Bécsi János

Hetesek: 1/1, ill. 2/1

Kiállítás: 2, ill. 0 perc

Az eredmény alakulása: 4-0, 5-4, 11-4, 14-8, 24-12, 25-17, 32-19, 33-24

Tóth Koppány védéseivel és kövesdi indításgólokkal kezdődött a Nyíregyháza elleni találkozó, 4-0 után azonban megrázta magát a vendég csapat, hibára kényszerítették a kövesdi támadókat és pillanatok alatt felzárkóztak, hasonlóan könnyű gólokkal. A folytatásra azonban elfogyott az önbizalmuk, míg az MKC játékosai minden megingást kihasználtak, gyorsan elléptek hét góllal, annak ellenére, hogy a vendégek időt is kértek a játékrész derekán. Néhány percig kiegyenlített játék folyt, maradt a 6-7 gólos különbség, az utolsó öt perc azonban ismét nagy kövesdi fölényt hozott, a 27. percben már tíz gól volt a különbség (18-8), sőt tovább is nőtt, de az utolsó két percben két góllal kozmetikázott a Nyíregyháza.

Szünet után ismét nőtt a differencia, majd egy emberelőnyt is kihasználva egy 5-1-es szériát produkáltak a vendégek, felzárkózva ezzel nyolc gólra. Pásztor azonban hasonlóan jó teljesítményt nyújtott a kapuban, mint Tóth Koppány és ismét megkezdődött a gólgyártás kövesdi részről. A közönség nagyon szép megoldásokat láthatott (például Pásztor gólját üres kapuba, Padla szép cselét és gólját, Hangyel jól helyezett lövését), még ha nem is jött be mindig a passz, vagy a trükkös lövés. Az utolsó tíz percben kövesdi részről is a legfiatalabbak kaptak inkább szerepet, s bár eleinte a vendégek csökkenteni tudták a különbséget, a végén összejött a gólszerzés szinte mindenkinek, s kiütéssel nyerte a találkozót az MKC. Az utolsó gólt Vojinovics szerezte kínaiból.