Az ózdi meccs mutatja meg, mit ér a mostani döntetlen - 2017. december 11. hétfő, 00:31

Jobb hozzáállás, kevesebb hiba kell

Az U16-os csapat győzött, míg az U18-es vereséget szenvedett az egriektől.

Galériák a képre kattintva elérhetők a két mérkőzésről

U17 Közép B
Mezőkövesd Zsóry U16 - Eger 5-0 (2-0)
Mezőkövesd: Varga - Juhász V., Radócz (Kovács zs.), Nagy M., Nyolczas (Lénárt), Waldhauser, Tóth Á., Orosz (Kertész), Fészki, Vizi (Tóth Cs.), Szabó M. (Czifrus). Edző: Balogh Zoltán
Gólok: Nagy M. 2, Orosz 2, Juhász V.

A csapat 12 ponttal harmadik, következik: Hatvan - Mezőkövesd, október 15. 10:00.

U19 Közép B.
Mezőkövesd Zsóry U18 - Eger 1-2 (1-0)
Mezőkövesd: Boros (Bercsényi Bá.) - Fehér, Karacs, Kiss (Koncz M.), Gondos (Török), Kaló (Szepesi), Bálint (Varga), Sebestyén, Takács (Mészáros), Fülöp, Nyeste (Petró). Edző: Répási László
Gólok: Bálint, ill. Molnár 2

A csapat egy ponttal a 13. helyen áll, következik: Hatvan - Mezőkövesd, október 15. 12:00.

Répási László: Az első félidőben jobban játszottunk, volt is két gólszerzési lehetőségünk, amelyek közül az egyik gól lett. Az ellenfél nem mutatott veszélyt játékban sem. A második félidőben amiatt, hogy azoknak is lehetőséget tudjunk adni, akik a kiemelt bajnokságban nem szerepelnek, vagy sérülésből térnek vissza, s szombaton az U17-nek nagyon fontos mérkőzése van, négy játékost cserélnem kellett. Ez látszódott is, a félpályán nem tudtunk  átmenni úgy, hogy értelmes támadást vezettünk volna. Nem követhetnek el a belső védők ilyen hibákat, mindkettőből gól is lett. Nekünk még a 91. percben is volt száz százalékos gólszerzési lehetőségünk, kihagytuk. Eddig egy olyan mérkőzésünk volt, amikor nem volt esélyünk a pontszerzésre, a többi esetben pontokat hullajtottunk. A lényeg, hogy a gyerekek meccsben legyenek, s abból melyik csapat lesz az U17 és melyik az U19, kit visznek föl a következő meccsre, az abból adódik, itt hogyan játszanak és a vezetőedző akarja-e őket játszatni. Sok gyereknél nagy gond, hogy ha lejönnek ide, nem úgy állnak hozzá, mintha a saját korosztályukban kezdők lennének. Ebből fakadnak olyan hibák, amiket még ilyen bajnokságban sem lehet elkövetni. Nem nagy gólokat, szép kényszerítők után szerzett gólokat kaptunk, hanem a belső védők vagy elcselezték, vagy luftot rúgtak, vagy a kapus alászaladt a labdának. Ezek a gólok se itt, sem a kiemelt korosztályban nem elfogadhatók. Jászberényben 4 ziccert kihagytunk 1-0-nál, aztán kikaptunk. Meg kell érteni, amíg ilyen hibákat elkövetnek gyengébb csapatok ellen, nincs reális esély, hogy a kiemelt bajnokságban játsszanak. Hátrányban vagyunk persze az 1999/2000-es születésű játékosokkal felálló csapatok ellen, hiszen a két-három év nagy különbség, de ez nem mentség arra, hogy luftot rúgunk.