Az ózdi meccs mutatja meg, mit ér a mostani döntetlen - 2017. december 11. hétfő, 00:31

Hat gólos őrült meccs a Vasas ellen

Háromszor is vezetett a Mezőkövesd Zsóry a Vasas ellen, de csak egy pontot tartott otthon.

Mezőkövesd Zsóry FC - Vasas FC 3-3 (1-1)
Mezőkövesd, 1800 néző, vezette: Szabó Zs.
Mezőkövesd: Dombó - Lázár, Hudák, Szalai, Vadnai - Iszlai - Keita, Mlinar - Koszta, Novák, Strestík (Cseri, 86.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Vasas: Kamenár - Benes, James, Vaskó - Burmeister, Vida, Berecz, Risztevszki - Ádám, Remili (Kulcsár, 79., Szivacski 94.), Gaál. Vezette: Michael Oenning
gólszerzők: Koszta (13., 59.), Strestík (65.), illetve Burmeister (28.), Berecz (64.), Gaál (67.)

Az első negyedóra jobbára tapogatózással telt, de a kövesdi csapatnak voltak helyzetei, amelyek közül az egyiket sikerült is gólra váltani, Koszta egy félollózós mozdulattal lőtt a léc alá. Ezt követően inkább a Vasas irányított, volt helyzetük is, de nem a labdát, hanem Dombót rúgták meg, Rmeili pedig 7-8 méterről jó helyzetben mellé lőtt a 24. percben A két lehetőség között pedig a túloldalon Strestík hagyott ki egy ziccert. A 28. minutumban egyenlített a Vasas, egy szöglet után Burmeister csúsztatott a hosszú sarokba.
Az utolsó negyedóra is hozott helyzeteket, Vida lövését például a saját csapattársa blokkolta, de Novák is vezetést szerezhetett volna, de ziccerben Kamenárba rúgta a labdát, aki védett később Keita lövésénél is. A 38. percben Koszta lövését nem fogta volna, de a támadó az oldalhálóba lőtt nagy helyzetben.
A szünet után Berecz lőtt mellé, majd ismét Koszta volt soron, Kamenár pedig hárított. S ugyanezt tette a túloldalon Dombó is Gaál kísérleténél az 58. percben. Ezután jöttek az őrült percek: az 59. minutumban Novák lövése kijött Kamenárról, s érkezett Koszta, aki a kapuba lőtt. Négy perc múlva ismét Nováknak volt helyzete, ami kimaradt, a fordulás után viszont Berecz egy szép átlövésből egyenlített. Nem örültek sokáig a vendégek, mert Strestík azonnal válaszolt egy léc alá tartó bombával. Két percig sem vezetett azonban a Mezőkövesd Zsóry, mert jött egy felívelt szabadrúgás, az ezt követő beadás pedig üresen találta Gaált, aki ismét egalizált.
Kissé lecsendesedett a mérkőzés, de az utolsó negyedórában voltak még gólszerzési lehetőségek a sárga lapokon kívül. Említhető Hudák szöglet utáni fejese, vagy Berecz összecsúszása Dombóval. A 83. percben Novák csúsztatott mellé, majd a rendes játékidő utolsó perceiben neki és Cserinek is volt egy-egy megpattanó lövése, amely így mellé ment. Maradt tehát az egy pont itthon, ami azt jelenti, hogy zsinórban 14. bajnokiján is nyeretlen maradt a csapat, amely most a játék és a helyzetek alapján abszolút rászolgált volna a győzelemre. Egy statisztika szerint a Kövesd az egymást követő 29. bajnokiján is kapott gólt, pedig már a 28-cal is vezette az európai első osztályú csapatok listáját.