Az ózdi meccs mutatja meg, mit ér a mostani döntetlen - 2017. december 11. hétfő, 00:31

Harminc bajnoki után nem kaptak gólt

Novák az első félidőben eldönthette volna a pontok sorsát, végül nem esett gól a megyei rangadón.

Galériához kattints a képre!

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 0-0
Mezőkövesd, 1600 néző, v.: Szabó Zs.
Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó - Lázár P., Hudák, Szalai A., Vadnai - Iszlai, Tóth B., Mlinar - Koszta (Veselinovic, 78.), Novák, Strestik (Cseri, 62.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Diósgyőri VTK: Antal - Tamás M., Karan, Lipták, Nagy T. - Forgács, Kocsis G., Busai - Ugrai, Joannidisz (Szarka, 88.), Óvári (Bacsa, 59.). Vezetőedző: Bódog Tamás

Kevés helyzetet hozott a Diósgyőr elleni mérkőzés, amelyen megtelt a vendégszektor, a miskolciak szinte ugyanannyian voltak az utolsó hazai mérkőzésen, mint a kövesdi szurkolók. Az első félidő kevés gólhelyzetet hozott, s több keményebb belépőt mindkét részről. A vendégek egy szöglet és egy szabadrúgás után alakítottak ki helyzetet, előbbi fejes mellé ment, a szabadot Dombó fogta. A kövesdi csapatnak viszont két ziccere is volt Novák révén, előbb egy jókora sprint végén már nem tudta eléggé helyezni a labdát és a kapus hárított, a másik helyzetnél elfektette a kapust, aki beleért a labdába, a lövésre pedig egy védő visszazárt a gólvonalra.
A második játékrész elején Novák kapott egyet (rúgást) a 16-oson belül, de nem kapott tizenegyest. Negyedóra elteltével Ugrai hagyta ki a diósgyőriek meccslabdáját, a kifutó Dombó mellett vitte el a labdát, aztán későn lőtt kapura, akkor már Hudák visszaért és biztosított. A hajrában már akadtak lehetőségek mindkét oldalon, Koszta, Hudák, illetve Tamás, Lipták is lőtt, fejelt, de nem gólt, anélkül fejeződött be az összecsapás. A múlt héten a Mezőkövesd Zsóry nyeretlenségi sorozata szakadt meg, most pedig a kapott gólos sorozata, amely 30-nál ért véget.