Drizner Péter marad, kérdés, milyen minőségben - 2018. május 14. hétfő, 21:47
Nagy feladata lesz az elnökségnek - 2018. május 13. vasárnap, 15:46
A Kelet bajnoka az MKC! - 2018. május 13. vasárnap, 01:01
Legyőzte egyik üldözőjét a Mezőkövesd Zsóry - 2018. május 13. vasárnap, 00:26
Drizner Péter: óriási dolog lenne a bajnoki cím - 2018. május 11. péntek, 20:13
Kövesdi öröm a diósgyőri stadionavatón - 2018. május 05. szombat, 23:14
Saját kezükben tartanák a sorsukat - 2018. május 04. péntek, 09:46
Már biztos az MKC éremszerzése - 2018. április 30. hétfő, 16:31

Diósgyőri győzelem a gálán

Örömfocit láthatott a közönség az új diósgyőri stadion első mérkőzésén.

Galériák a facebook oldalon!

Diósgyőri VTK 2011 - Mezőkövesd Old Boys 5-1 (3-1)

Miskolc, Diósgyőri Stadion, 3326 néző. Játékvezető: Nagy Róbert (Dr. Varga Zsolt, Márkus Róbert)

DVTK 1. félidő: Radoš - Dobos, Gal, Budovinszky, Gohér - Arze, Lippai, Abdouraman, Luque - Menougong, Granát. Vezetőedző: Benczés Miklós
DVTK 2. félidő: Radoš (Szalma, 46.) - Arze (Eperjesi, 46.), Nagy T., Raković, Faggyas - Luque (Halgas, 54.), Fernando, Abdouraman, Lippai (Granát, 54.) - Gallardo, Menougong  (Bacsa, 52.) Vezetőedző: Benczés Miklós.

Mezőkövesd Old Boys: Tarczy (Bukta, 54.) - Irhás (Vígh F., 31., Tábori I., 51.), Busai B., Kaszás (Balogh Z., 51.), Sivák (Siroki, 58.), Nagy P., Elek N., Lakatos B., Toplenszki, Vámosi (Bocsi Z., 46.), Vígh F. (Fodor T., 24.) Vezetőedző: Huszák Géza

Sárga lap: Abdouraman az 57. percben.

Gólszerző: Granát (1-0) a 10., Lakatos (1-1) a 15., Menougong (2-1) a 20., Arze (3-1) a 23., Granát (4-1) az 57., Gallardo (5-1) a 60. percben.

Busai kaput eltaláló lövésével indult az új diósgyőri stadion első tesztmérkőzése, amelyen a kövesdi, 2011-ben az NB II-ben ezüstérmes csapatára épülő gárda vívott a Diósgyőr 2011-es bajnokcsapatával. A hazaiak fölényben játszottak a gálameccsen, hiszen a folytatásban inkább nekik voltak helyzeteik. ELőbb Arze lövését fogta Tarczy, majd Granát lőtt csúnyán mellé és fölé. A 9. percben Luque lövését fogta a kövesdi kapus.
A 10. percben megszületett az első gól,  Menougong passzát Granát Balázs balról 10 méterről lőtte a hálóba. Két perc múlva egy távoli diósgyőri kísérletet láthatott a közönség. A félidő derekán egyenlített a Kövesd, Irhás ment el szépen jobb oldalon, a 16-oson belül pedig önzetlen volt, pedig maga is befejezhette volna az akciót, viszont Lakatoshoz passzolt, akinek már csak a kapuba kellett lőnie a labdát. Három perc múlva Vígh hagyott ki nagy helyzetet, a védők a gólvonalról vágták ki a labdát a nullszögből leadott lövés után. A 20. percben ismét vezetést szerzett a DVTK, Luque indítása után Gohér adott balról középre, ahol Menougong lefordult a védőről és közelről betalált. A 23. percben Vámosi mellel vette le a labdát a kapu előtt, de az Arze elé került, a diósgyőri exlégiós pedig belőtte a harmadik gólt, Tarczy hiába próbálta útját állni. Az utolsó percekben Granát lövését Tarczy, Irhásét Rados hárította.
Fordulás után számos csere történt, s egy darabig nem is akadt igazi helyzet. Aztán a 42. percben Luque 16 méteres lövését tolta szögletre Tarczy, majd Gallardo löketésnél ismét védenie kellett. Az 51. minutumban Menougong került nagy helyzetbe, de elhibázta a csatár. A végén kapust is cserélt a Mezőkövesd, Buktának azonban nem volt szerencséje, a végére elfáradt a védelem. Az 57. percben eladtuk a labdát, ami Bacsához került, ő pedig visszapasszolta Granáthoz, aki 16 méterről a kapuba emelt. A ráadásban egy kontrát vezetett a Diósgyőr, ismét Bacsa lépett ki, s önzetlenül Gallardóval lövetett gólt. A Mezőkövesd Zsóry aktuális csapata május 5-én, a diósgyőri stadion avatóünnepségén vághat vissza a vereségért.